Wieniec Serce

Wybór kształtu wieńca pogrzebowego jest podyktowany różnymi względami, przede wszystkim uczuciami, jakie chcemy wyrazić po stracie bliskiej nam osoby. Dużą popularnością wśród żałobników cieszą się wieńce duże i wieńce typu Łezka lub Odwrócona Łezka. Tymczasem profesjonalne pracownie florystyczne specjalizujące się w wykonywaniu wieńców pogrzebowych mają nam do zaoferowania jeszcze kilka innych wzorów. Jednym z nich jest Wieniec Serce.

Schemat przedstawiający kształt Wieńca Serce.

Wieniec w kształcie serca to wyjątkowa forma wieńca pogrzebowego, którą w szczególności polecamy w okolicznościach straty małżonka bądź dziecka. Ten typ wieńca będzie również odpowiednim wyborem dla najbliższej rodziny zmarłego/zmarłej. Wieniec Serce to niezwykle czułe i emocjonalne pożegnanie dla ukochanej mamy, ukochanego taty, babci czy dziadka. Dzięki niemu wyrazimy te wszystkie emocje, których nie jesteśmy w stanie wyrazić słowami.

Charakterystyka Wyrobu

Wieniec Serce dostępny jest w trzech rozmiarach:

  • 140cmx110cmx80cm
  • 165cmx120cmx80cm
  • 100cmx85cmx30cm

Podobnie jak wszystkie nasze wieńce stojące Serce powstaje na bazie dębowego stelaża z trzema nogami, co umożliwia „rozstawienie” wieńca w dowolnej lokalizacji bez konieczności posiłkowania się dodatkowymi stojakami czy wieszakami. Taka konstrukcja wieńca znacząco ułatwia jego przemieszczanie podczas ceremonii – np. z kaplicy do kościoła, z kościoła na cmentarz. 

Dla uzyskania jak najlepszego efektu wizualnego wieniec pogrzebowy w kształcie serca wykonujemy z wybranych gatunków kwiatów dostępnych sezonowo. Głównie są to róże, goździki, anturium i słoneczniki. Istnieje również możliwość wykonania tzw. kolorowego serca, do wyrobu którego wykorzystujemy kwiaty mieszane.

Nie tylko jako wieniec pogrzebowy

Tradycyjnie wieńce kojarzone są z kwiatami pogrzebowymi. Warto pamiętać o tym, że różne wieńce pogrzebowe doskonale sprawdzają się także podczas innych okazji. Wieniec Serce możemy zamówić z okazji rocznicy śmierci bliskiej nam osoby lub z okazji jej kolejnych urodzin. To także doskonała dekoracja grobu z okazji święta Wszystkich Świętych i Święta Zmarłych.