Wiązanki Pogrzebowe

Wiązanka pogrzebowa duża

Wiązanki pogrzebowe to obok wieńców jedna z najpopularniejszych form, jaką przyjmują kwiaty pogrzebowe. Wiązanki są wyrazem szacunku dla zmarłego, a jednocześnie pozwalają nam wyrazić nasz żal po jego stracie. W odróżnieniu od wieńców pogrzebowych wiązanki oferowane są bez stelaży, dzięki czemu można je złożyć bezpośrednio na wieku trumny lub na grobie.

Nasza pracownia wykonuje trzy rodzaje wiązanek pogrzebowych:

  • wiązanki pogrzebowe klasyczne o wymiarach 80cmx60cmx45cm
  • wiązanki pogrzebowe duże o wymiarach 100cmx70cmx45cm
  • wiązanki pogrzebowe niestandardowe o wymiarach 85cmx55cmx40cm

Wiązanki pogrzebowe wykonujemy z wszystkich rodzajów kwiatów dostępnych na giełdzie kwiatowej w danym sezonie, co daje nam bardzo szerokie możliwości aranżacji wiązanek. W zależności od pory roku możemy przygotować wiązankę z ulubionych kwiatów osoby zmarłej lub kwiatów, które były dla niej ważne. Uzupełnienie wiązanek stanowi zieleń cięta, której wybór zależy od sezonu.

Przykładowa realizacja zamówienia na wiązankę klasyczną o wymiarach 80cmx60cmx45cm

Pozbawione wody cięte kwiaty szybko więdną, dlatego żeby przedłużyć trwałość naszych wiązanek wykonujemy je na floretach. Florety zaopatrują kwiaty w wodę, dzięki czemu wiązanka zachowuje estetyczny wygląd przez dłuższy czas stanowiąc piękną dekorację świeżego grobu.

Przykładowa wiązanki pogrzebowe duże o wymiarach 100cmx70cmx45cm

Dla kogo?

O ile wieńce pogrzebowe najczęściej pozostają w gestii najbliższej rodziny, ewentualnie pracodawcy osoby zmarłej lub zarządu stowarzyszenia, do którego należała, o tyle wiązanki pogrzebowe to propozycja uniwersalna i najmniej zobowiązująca. Wiązankę możemy złożyć na grobie przyjaciela, sąsiada, kuzyna czy dawno niewidzianej cioci. Warto przy tym pamiętać, że najbliższa rodzina wcale nie jest zobowiązana do zamówienia wieńca. Jeśli zależy nam na subtelnym pożegnaniu zamówienie kwiatów pogrzebowych możemy zakończyć na bardzo osobistej wiązane, którą złożymy na wieku trumny.

Wiązanka nie jest formą zarezerwowaną wyłącznie dla kwiatów pożegnalnych. Wiązanki wykonujemy również na inne okazje. Niewielka wiązanka kwiatowa to przepiękny wyraz pamięci, który możemy złożyć na grobie zmarłego z okazji rocznicy śmierci lub urodzin. Wiązanki okolicznościowe doskonale sprawdzają się także podczas Dnia Wszystkich Świętych i Święta Zmarłych oraz jako Bożonarodzeniowa lub Wielkanocna dekoracja grobu. Ostateczny charakter wiązanki zależy bowiem od doboru kwiatów oraz zieleni.

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× Masz pytanie ? Napisz