Wieniec Łezka i „odwrócona” Łezka

Wieniec pogrzebowy

Wiadomość o śmierci członka rodziny lub przyjaciela z pewnością nie nastraja nas do studiowania symboliki wieńców pogrzebowych. Zamiast zastanawiać się nad tym, jaki wieniec wybrać po prostu dzwonimy do kwiaciarni i zamawiamy wieniec pogrzebowy. W takiej sytuacji profesjonalny florysta z pewnością będzie próbował delikatnie zapytać o relacje, jakie łączyły nas ze zmarłą osobą. Dlaczego?! Przede wszystkim po to, żeby upewnić się, że kształt wieńca będzie stosowny do okoliczności.

Wieniec Łezka – którego kształt przedstawia poniższy schemat – wyraża nasz żal po stracie bliskiej nam osoby. Dlatego poleca się go przede wszystkim bliskiej i dalszej rodzinie zmarłego, a także jego przyjaciołom. Zaletą Łezki jest to, że wieniec w tej formie nie będzie przyćmiewał kwiatów od najbliższej rodziny zmarłego.

Schemat przedstawiający kształt Wieńca Łezka.

Swoim kształtem wieniec Łezka przywodzi na myśl opadającą po policzku łzę. Kształt ten możemy zmodyfikować odwracając łzę. Wówczas uzyskujemy wieniec popularnie nazywany „odwróconą” Łezką. Jego kształt przedstawia schemat.  

Schemat przedstawiający kształt Wieńca Odwrócona Łezka.

Podobnie jak w przypadku Wieńca Dużego „Łezki” powstają na bazie stelaża dębowego wyposażonego w trzecią nogę, dzięki której wieniec stoi samodzielnie stanowiąc stosowną dekorację przestrzeni żałobnej. Prosta konstrukcja stelaża dodatkowo ułatwia przemieszczanie wieńca podczas ceremonii. Nie trzeba bowiem pamiętać o zdejmowaniu go z dodatkowych stelaży czy wieszaków.

Z czego robi się wieńce w kształcie łzy?

Podstawą wieńca Łezka i Odwrócona Łezka są liście aralii lub palmy, co jest uzależnione przede wszystkim względami sezonowymi. Wieniec może być wykonany z każdego typu kwiatów dostępnych w danym sezonie. Dla lepszego efektu wizualnego wieniec wypełniamy gałązkami jodły oraz dodatkami sezonowymi. Bazujemy wyłącznie na naturalnych dodatkach, dlatego miejsce czarnej wstążki w naszych wieńcach zajmują liście kordyliny. Dzięki temu nasze produkty są ekologiczne i ulegają naturalnemu rozkładowi.

Przykładowa realizacja zamówienia na Wieniec Łezka na stelażu dębowym.

Wieniec Łezka i Odwrócona Łezka oferujemy w trzech wymiarach:

  • 145cmx100cmx80cm
  • 170cmx100cmx80cm
  • 200cmx100cmx80cm

W zależności od pory roku oraz indywidualnych preferencji klienta w naszych wieńcach wykorzystujemy różne dodatki sezonowe. Najczęściej korzystamy z liści Chico, liści aspidistry, liści kordyliny, liści orzecha i liści dębu.

Wieniec Łezka i Odwrócona Łezka to w prawdzie przykłady wieńców pogrzebowych, jednak coraz częściej sięgamy po nie także po to, żeby uczcić inne okazje, takie jak urodziny zmarłego, okrągła rocznica śmierci czy Święto Wszystkich Świętych.

Wieniec pogrzebowy (odwrócona łezka)
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× Masz pytanie ? Napisz